webtasarimji.com bitcoin ile ödeme almaya başladı.

Son zamanların popüler haberlerinden biri de bitcoin haberleri. Bazıları bu kelimeyi belki de ilk defa duyuyor ama bundan sonra epey duyacağınız kesin.

Bitcoin kelimesini, sanal para kelimesini ilk defa duyanlar olabilir. Ama dünyada gittikçe yaygınlaşıyor.
Türkiyede henüz istenen seviyede olmasa da bitcoinle ödeme kabul eden firmalar gittikçe artıyor.  webtasarimji.com olarak  web tasarım hizmetleri için  bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladık . Web sitesi kurma bizim işimiz.

Bitcoin merkezi bir otoriteye bağlı olmayan yani bir devlete bağlı olmayan bir çeşit sanal para birimlerinden bir ve en meşhuru, ve en değerlisi, en kabul göreni. Dünya üzerinde herhangi bir hesaba çok ucuz ücretlerle herhangi bir denetime tabi olmadan çok hızlı bir şekilde para transferi yapabiliyorsunuz. Bunun için bitcoin cüzdanınızın olması yeterli. Türkiyede ve yurtdışında bitcoin almak için bitcoin borsaları var, oralardan bitcoin alıp satmak mümkün ya da alıp yatırım olarak kullanabilirsiniz. Geleceğin para birimi olarak görüldüğünü de belirtelim.

26.01.2018 itibariyle 1 bitcoinin değeri tam 11000 dolar yani yaklaşık 41000 liraya ulaştı. Bitcoin gittikçe kabul görürken bazı firmalar bitcoin üzerinden ürün satmaya başladı.

Geleceğin para birimi olarak görülen son 5 6 ayda 10 kat artan sanal para birimine ilgi gittikçe artıyor.

Japonyanın para olarak kabul ettiğini de belirtelim.
Türkiyede bitcoin kabul eden yerlerin yayınlandığı listeyi linkten bulabilirsiniz.